KONSTRUKCJE PRZESUWANE

Systemy podnoszono-przesuwne cieszą się szczególnym powodzeniem w przypadku projektowania tarasów i balkonów. Drzwi i okna przesuwne HST (z języka niemieckiego „Hebeschiebetür”) to przeszklone konstrukcje, które nie tylko gwarantują designerski efekt WOW, ale odznaczają się wyjątkowymi właściwościami termoizolacyjnymi. Ponadto, przepuszczając promienie słoneczne, doskonale doświetlą pomieszczenia, a także wpłyną na ich optyczne powiększenie. Oferowane przez nas drzwi zewnętrzne przesuwane HST staną się mocnym punktem każdej kompozycji. Zacierają granicę pomiędzy domema a ogrodem – dzięki naprawdę dużej powierzchni przeszkleń, smukłym profilom i wysokiej jakości szybom możecie delektować się pięknem natury bez wychodzenia z domu. Suwanki, zwłaszcza te o monumentalnych wymiarach, zupełnie zmienią wasze postrzeganie pomieszczeń i otworzą dom na zachwycające krajobrazy.

Jakość i funkcjonalność przede wszystkim!

Niewątpliwą zaletą naszych okien oraz drzwi przesuwnych HST jest wyjątkowa funkcjonalność, właściwości termoizolacyjne, trwałość oraz nowoczesny design. A to nie wszystkie możliwości. Zastosowanie obustronnej klamki z kluczem zapewni jeszcze większe bezpieczeństwo, zaś zamontowanie niskiego progu pozwoli uniknąć potknięcia. Asortyment naszych suwanek poszerzyliśmy również o konstrukcje odstawno-przesuwne (PSK). Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą.

Kreuj, jak chcesz!

Podczas projektowania wymarzonego domu liczą się szerokie możliwości wyboru. Drzwi zewnętrzne przesuwne ALU czy PCV? Suwanki, których ramy do złudzenia przypominają naturalne drewno, a może drzwi zewnętrzne przesuwane w dowolnym odcieniu palety RAL? Tak szeroki wachlarz pozwala na idealne dopasowanie konstrukcji do stylu całego projektu, a zwłaszcza elewacji budynku.

Nowoczesna architektura stawia na drzwi zewnętrzne przesuwne

Minimalistyczne bryły, oszczędne, ale niezwykle efektowne wzornictwo, otwarcie domu na otaczającą przestrzeń i poszanowanie natury – to kwintesencja współczesnego designu na miarę XXI wieku, w który idealnie wpisują się nowoczesne drzwi zewnętrzne przesuwne, zwane również suwankami. Co w nich tak niezwykłego? Wielkogabarytowe okna i drzwi przesuwne HST czy PSK nadają bryle lekkości, wyróżniają budynek na tle okolicznej zabudowy, a do tego wpuszczają do wnętrz niezwykłą ilość naturalnego światła. To przekłada się nie tylko na optyczne powiększenie przestrzeni, ale ma ogromny wpływ na samopoczucie domowników. Więcej promieni słonecznych, które zyskujemy dzięki drzwiom zewnętrznym przesuwanym w rozmiarach XXL to prawdziwy zastrzyk energii, lepsza koncentracja i więcej witamy D – tak potrzebnej w naszej szerokości geograficznej.

Ekonomia, ekologia i suwanki

Oprócz bezapelacyjnych walorów estetycznych i funkcjonalnych wielkoformatowe drzwi zewnętrzne przesuwane mają niemały wpływ na środowisko i zasobność naszego portfela. Jak to działa? Nasze okna oraz drzwi przesuwne HST czy PSK mogą poszczycić się doskonałymi właściwościami termoizolacyjnymi. Co to oznacza w praktyce? W okresie grzewczym ciepło nie ucieka na zewnątrz, zatem z ogrzewania korzystamy znacznie rzadziej. Efekt? Mniejsze rachunki, mniej gazów emitowanych do środowiska i wygrana w postaci podwójnego trofeum EKO – EKOnomicznego i EKOlogicznego zarazem.

Drzwi zewnętrzne tarasowe Reveal Slide

Suwanka na miarę XXI wieku. Czy nowoczesne rozwiązania o wysokich parametrach technicznych muszą być synonimem wysokiej ceny? Czy połączenie designu i funkcjonalności zawsze wiąże się z dużymi kosztami? Nic bardziej mylnego. Wychodząc naprzeciw potrzebom inwestorów, do naszej oferty dołączyły drzwi zewnętrzne tarasowe Reveal Slide – produkt klasy premium – przyjazny portfelowi oraz środowisku. Oszczędna forma, minimalistyczny design i światło, które wysuwa się na pierwszy plan. Podobnie, jak w przypadku linii okien Reveal – nowoczesne drzwi przesuwne Slide wyróżniają się niezwykle smukłymi ramami, co stanowi absolutny precedens na rynku suwanek. Całkowita widoczna szerokość ruchomego słupka wynosi zaledwie 73 mm. 

Drzwi tarasowe przesuwane Morlite Vision

Nowoczesna architektura uwielbia duże, otwarte, niczym nieograniczone przestrzenie, monumentalne przeszklenia, niezwykle modne, wielkogabarytowe drzwi tarasowe przesuwane, które zupełnie zmieniają postrzeganie kompozycji modnych wnętrz. Szczególnie upodobała sobie również swobodne podejście do domowych stref – nie narzuca im bowiem konkretnych funkcji, nie dzieli ich ścianami, a pozwala im przenikać się wzajemnie. Wystarczy tylko odpowiednio połączyć salon i taras, by zyskać specjalne miejsce na relaks, rodzinne posiłki i towarzyskie spotkania – nie zamykając się przy tym na fantastyczne widoki.

Ultraglide Monorail

Drzwi przesuwne tarasowe. Niezawodne zabezpieczenie w postaci funkcjonalnych drzwi przesuwnych tarasowych. Chronią domowników przed nieproszonymi gośćmi, stanowią swoista barierę, która uniemożliwia ucieczkę ciepła z przytulnych pomieszczeń. Stanowią piękne dopełnienie aranżacji oraz ramę dla krajobrazu za oknem. Przeszklone drzwi przesuwne ULTRAGLIDE znajdą swoje zastosowanie wszędzie tam, gdzie nie ma miejsca na kompromisy. Łączą najwyższe walory estetyczne oraz parametry ergonomiczne, ekonomiczne i wysoką efektywność energetyczną. Jedna część konstrukcji jest stała – szklona w ramie, druga zaś jest w pełni jezdna (mono-rail).

Drzwi przesuwne HST ULTRAGLIDE

Duże, niczym nieograniczone przestrzenie i monumentalne, wielkogabarytowe przeszklenia – duet doskonały, który od kilku sezonów święci prawdziwe triumfy aranżacyjnej popularności, gwarantując zachwyt gości i zadowolenie domowników. Jednak, by drzwi przesuwne HST pełniące rolę swoistej, całoszklanej ściany były efektywne i efektowne, muszą spełnić cały szereg wyśrubowanych wymagań – zwłaszcza, jeśli projekt wpisuje się w nurt budownictwa pasywnego lub energooszczędnego. Wznosząc budynek ekologiczny i energooszczędny musimy wziąć bowiem pod uwagę szereg norm dotyczących efektywności energetycznej, ekonomicznego użytkowania, a także samej konstrukcji, która dodatkowo powinna odzwierciedlać najlepsze rozwiązania nowoczesnego wzornictwa i współczesnej sztuki projektowej. Tu z pomocą przychodzą drzwi podnoszono-przesuwne HST ULTRAGLIDE!

Drzwi narożne HST z ruchomym słupkiem

Synergia designu i funkcjonalności – drzwi odstawno-przesuwne. Nowoczesne projekty domów wymagają od architekta niebanalnych pomysłów i doboru najwyższej jakości komponentów. Producenci stolarki okiennej wychodzą naprzeciw tym oczekiwaniom i dzięki nim z pozoru „proste”  przeszklenie może zmienić się w zachwycające drzwi tarasowe z ruchomym słupkiem HST, które nie tylko dodadzą życia bryle budynku, zapewnią niebywałą wygodę mieszkańcom, ale zagwarantują również oszałamiający efekt WOW. I to na dużą skalę!

To właśnie z myślą o tych wszystkich, którzy nie lubią wybierać między designem, a użytecznością stworzyliśmy drzwi tarasowe narożne HST. Ta konstrukcja to solidny powiew nowoczesności stworzony z najwyższej jakości komponentów, który spełni najbardziej wyśrubowane oczekiwania estetyczne i funkcjonalne.

Drzwi przesuwne DuoPort PAS Comfort

Aranżacje nowoczesnych brył budynków rządzą się swoimi prawami i nie ma w nich miejsca na zbędne elementy. Idealnym uzupełnieniem lekkiej, współczesnej architektury stają się więc duże przeszklenia, stanowiące wygodne połączenie domu z ogrodem, znakomicie doświetlające wnętrza i estetycznie uzupełniające minimalistyczne, eleganckie kompozycje, a także te odważne i zupełnie futurystyczne.

Dla wszystkich, którzy walory estetyczne stawiają na równi z bezpieczeństwem i komfortem użytkowania, stworzyliśmy drzwi odstawno-przesuwne DuoPort PAS Comfort, łączące w sobie cechy rozwiązania idealnego – niebanalne wzornictwo, podwyższone bezpieczeństwo oraz doskonałe parametry użytkowe.

Drzwi tarasowe przesuwne HST SwissForm

Drzwi przesuwne PCV z widokiem na nowoczesność. Mówiąc o nowoczesnych domach, myślimy o ekologii, zrównoważonym budownictwie, energooszczędności i niebanalnym designie. Ich nieodłączną częścią stają się więc wielkogabarytowe przeszklenia – całoszklane ściany, które łączą to, co estetyczne, z tym, co funkcjonalne, a do tego wspaniale zacierają granicę między przestrzenią tarasu, a domowym salonem. W ten niezwykle ciekawy trend wnętrzarski doskonale wpisują się drzwi tarasowe przesuwne PCV HST SwissForm. Co wyróżnia je na tle innych rozwiązań? Wysokie parametry termoizolacyjne oraz innowacyjne możliwości technologiczne, które pozwalają w pełni dopasować produkt do zróżnicowanych projektów – zaczynając od funkcjonalności i kwestii bezpieczeństwa, na wymiarach i efekcie wizualnym kończąc.

Drzwi przesuwne PSK DuoPort S lub Z

Drzwi przesuwne PSK – balkonowe przeszklenia na miarę XXI wieku. Wielkoformatowe okna, przeszklenia od podłogi aż po dach, całoszklane ściany łączące ogród z salonem, choć gwarantują prawdziwy wizualny efekt WOW, mogą budzić wątpliwości dotyczące funkcjonalności tak monumentalnego rozwiązania. Czy okno przesuwne PSK w rozmiarze XXL będzie szczelne, stabilne i bezpieczne? Czy codzienne otwieranie i zamykanie skrzydła nie będzie stanowiło problemu? Wychodząc naprzeciw potrzebom wymagających inwestorów, stworzyliśmy rozwiązanie, które rozwieje wszystkie wątpliwości miłośników niebanalnego wzornictwa, oczekujących od drzwi przesuwnych czegoś więcej. System drzwi przesuwnych balkonowych DuoPort łączy w sobie bowiem nowoczesny design, wysokie parametry użytkowe, a przede wszystkim niezwykłe walory estetyczne, które idealnie dopełnią projekt każdego domu pasywnego i energooszczędnego.

Okno balkonowe przesuwne ECOSLIDE

COSLIDE – inne spojrzenie na przesuwne drzwi tarasowe. Jak ściana działowa, to murowana, z bloczków komórkowych lub płyty OSB – to prawdopodobnie pierwsza myśl, która przyszłaby do głowy inwestorowi jeszcze kilka lat temu. Jednak czasy się zmieniają, trendy ewoluują, a możliwości techniczne i funkcjonalność materiałów wykończeniowych jest dziś na niezwykle wysokim poziomie. Gdyby zatem odejść od utartych schematów i zamiast tradycyjnego podejścia postawić na cało szklane przegrody, które zupełnie zmienią nasze spojrzenie na architektoniczną kompozycję? Z przesuwnymi drzwiami tarasowymi ECOSLIDE to nic trudnego. O zaletach zastosowania szkła we wnętrzach można mówić bez końca. Wielkogabarytowe przeszklenia pozwalają na swobodne przenikanie się domowych stref, co sprawia, że pomieszczenia wydają się większe, a sama przestrzeń zdaje się oddychać. 

MODERNSLIDE

System o podwyższonej izolacyjności termicznej przeznaczony do konstrukcji przesuwnych. Możliwość wykonania konstrukcji na ramach 2, 3, 4-torowych, co daje bardzo dużą elastyczność w projektowaniu elewacji budynku. Dodatkowo istnieje możliwość zastosowania rozwiązania Galandage, które pozwala na niemalże całkowite ukrycie skrzydeł przesuwnych w ścianie budynku – pozwala to zmaksymalizować światło przejścia po otwarciu skrzydeł konstrukcji. W systemie dostępne jest również rozwiązanie Monoblock. Konstrukcje w tym rozwiązaniu są montowane w warstwie ocieplenia, która jest zlokalizowana wewnątrz pomieszczeń. Szerokość połączenia 2 skrzydeł to tylko 35 mm, profile dostępne są w kilku wersjach dostosowanych do różnych wymagań wytrzymałościowych. System charakteryzuje się smukłością konstrukcji i nowoczesnym designem. Maksymalny ciężar skrzydła konstrukcji to 250 kg.

System VISOGLIDE PLUS

VISOGLIDE PLUS – drzwi tarasowe rozsuwane. Wybierając do swojego projektu duże okno lub drzwi tarasowe, z tyły głowy pojawia się pytanie, czy przeszklenie w rozmiarze XXL zapewni nam dostateczny komfort termiczny? Cóż nam bowiem po pięknie doświetlonych wnętrzach, zniewalającym, designerskim efekcie i salonie połączonym z ogrodem, jeśli ciepło będzie w szybkim tempie uciekać z pomieszczenia?

Na szczęście, dzięki innowacyjnym technologiom i wysokiej jakości komponentom nie musimy wybierać między tym, co estetyczne, a funkcjonalne. Drzwi tarasowe rozsuwane w systemie VISOGLIDE PLUS bez trudu spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagającego inwestora. Co takiego kryje się we wnętrzu tych niezwykłych, dużych drzwi tarasowych?